Zadzwoń do nas
509 050 305, 505 100 668
zwrot podatku z zagranicybiuro rachunkowepromocje

Zwrot podatku z zagranicy

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku nasza Kancelaria Podatkowa oferuje pomoc osobom pracującym za granicą polegającą na świadczeniu usług w zakresie odzyskiwania zapłaconego za granicą podatku. Naszym celem jest zapewnienie rzetelnej obsługi dostosowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Do każdej powierzonej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Szczególną wagę przywiązujemy do świadczenia usług na najwyższym poziomie i skutecznego dbania o interesy naszych klientów. Dzięki stałemu podnoszeniu kwalifikacji realizujemy usługi najwyższej jakości. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie i satysfakcja klienta.
Pomagamy sprawnie i skutecznie załatwić wszelkie formalności w rozliczeniu się z zagranicznymi urzędami skarbowymi z zapłaconego tam podatku.
Naszą specjalnością są rozliczenia podatkowe w:

  • Niemczech
  • Wielkiej Brytani (Anglia, Walia, Szkocje, Irlandia Płn)
  • oraz Holandii.

Dzięki współpracy z kancelariami podatkowymi działającymi na terenie tych krajów oferujemy naszym klientom szybkie i rzetelne rozliczenie podatku oraz uzyskanie najwyższych możliwych zwrotów. Oceniamy stan prawny oraz możliwości uzyskania zwrotu podatku wykorzystując aktualne przepisy ustawodawstwa podatkowego. Gwarantujemy bezpieczeństwo wykonanej usługi, gdyż zwrot podatku przelewany jest na podane przez klienta konto. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych przy składaniu dokumentów. Płatność realizowana jest na naszą rzecz po wykonaniu usługi. W celu uzyskania informacji jak wygląda procedura rozliczania i jakie są niezbędne w tym celu dokumenty wystarczy skontaktować się z naszym biurem, a z przyjemnością udzielimy informacji na każde pytanie.
Sporządzamy również roczne zeznania podatkowe osobom pracującym za granicą.

Wielka Brytania (Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Płn.)

Wielka Brytania (Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Płn.)

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii przysługuje osobom legalnie pracującym na terenie Anglii, Irlandii Północnej, Walii i Szkocji. O zwrot podatku można ubiegać się do sześciu lat wstecz. Rok podatkowy w Wielkiej Brytanii trwa od 5 kwietnia do 4 kwietnia roku następnego.

Za pośrednictwem naszego biura wniosek o zwrot podatku można złożyć cały rok, wystarczy wysłać do nas e-mail, zgłosić się do nas telefonicznie lub bezpośrednio w naszym biurze. Odzyskamy dla Państwa całość nadpłaconego podatku.
Od momentu złożenia kompletnego wniosku we właściwym urzędzie skarbowym do otrzymania czeku mija na ogół od 2 do 5 miesięcy (jeśli dostarczono komplet P45, P60). Należy doliczyć około 6 tygodni na realizację czeku wysłanego przez urząd skarbowy do Polski. Realizacja czeku jest bezpłatna. Czas oczekiwania na zwrot mogą wydłużyć dodatkowe zapytania angielskiego urzędu podatkowego. Opłatę za odzyskanie podatku z Wielkiej Brytanii pobieramy dopiero po odzyskaniu podatku. Zwrot przesyłany jest przez nas po realizacji czeku na konto klienta w złotówkach. Ze względu na angielski system bankowy - oparty na czekach - niemożliwe jest przelanie pieniędzy w funtach....

czytaj całość »

Holandia

Holandia

Warunkiem otrzymania zwrotu podatku jest legalne zatrudnienie w Holandii oraz posiadanie dokumentu podatkowego Jaroopgaave od każdego z pracodawców. Holenderskie prawo podatkowe umożliwia rozliczanie się do 3 lat wstecz. Rok podatkowy zaczyna się 1 stycznia a kończy 31 grudnia. Nie ma ograniczeń co do wysokości dochodu w Polsce. Możliwe jest rozliczenie z partnerem.

Za pośrednictwem naszego biura wniosek o zwrot podatku można złożyć cały rok, wystarczy wysłać do nas e-mail, zgłosić się do nas telefonicznie lub bezpośrednio w naszym biurze. Odzyskamy dla Państwa całość nadpłaconego podatku.
Czas oczekiwania na zwrot podatku trwa najczęściej do 6 miesięcy i jest uzależniony od holenderskich urzędów podatkowych. Czas oczekiwania zależy od momentu złożenia kompletnego wniosku we właściwym urzędzie skarbowym. W razie złożenia zeznania podatkowego za poprzedni rok podatkowy w terminie do końca marca roku następującego bezpośrednio po rozliczanym roku podatkowym, czas oczekiwania na decyzję wynosi około 4 miesiące (nie jest to jednak termin obowiązkowy dla urzędu). Należy doliczyć około 6 tygodni na przelew przez urząd skarbowy do Polski. Natomiast w przypadku złożenia wniosku po marcu danego roku, rozliczenie może trwać od 6 do nawet 36 miesięcy. Warto wiedzieć, że holenderskie urzędy pracują bardzo chaotycznie, niechętnie współpracują z podatnikiem i często kilkakrotnie pytają o te same rzeczy. Opłatę ze odzyskanie podatku z Holandii dokonują Państwo dopiero po odzyskaniu podatku. Zwrot przesyłany jest przez holenderski urząd skarbowy na konto wskazane przez klienta w euro. W przypadku wskazania do zwrotu konta złotówkowego zwrócony podatek jest przeliczany na złotówki. Zwrot nie jest pomniejszony o należne nam wynagrodzenie....

czytaj całość »

Niemcy

Niemcy

Zwrot podatku z Niemiec przysługuje każdemu, kto legalnie pracował na terenie tego kraju. Można ubiegać się o zwrot nawet do sześciu lat wstecz. Rok podatkowy zaczyna się 1 stycznia a kończy 31 grudnia. Nie ma ograniczeń co do wysokości dochodu w Polsce. Możliwe jest rozliczenie z małżonkiem. Od momentu złożenia kompletnego wniosku we właściwym niemieckim urzędzie skarbowym do otrzymania pieniędzy mija na ogół od 3 do 8 miesięcy. Jest to termin orientacyjny, gdyż w Niemczech nie ma określonych sztywno terminów na załatwienie rozliczenia przez urząd. Czas ten mogą wydłużyć dodatkowe zapytania niemieckich urzędników chcących uzyskać dodatkowe informacje. Zwrot przesyłany jest przez niemiecki urząd skarbowy na konto klienta w euro. W przypadku wskazania do zwrotu konta złotówkowego zwrócony podatek jest przeliczany na złotówki. Zwrot nie jest pomniejszony o należne nam wynagrodzenie....

czytaj całość »